چهارمین کنگره بین‌المللی تولیدمثل اردیبهشت 97

چهارمین کنگره بین‌المللی تولیدمثل

Fourth International Congress on Reproduction

چهارمین کنگره بین‌المللی تولیدمثل

چهارمین کنگره بین‌المللی تولیدمثل در تاریخ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ توسط انجمن علمی جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل ایران برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


جهت گیری کنگره به سمت طرح و بحث چالش­های موضوعی مطرح در حوزه های مختلف علوم تولید مثل از جمله

  • اندومتریوز
  • PCOs
  • شکست مکرر لانه ­گزینی
  • کلونینگ در علوم دامی
  • بیومارکر­ ها در طب تولید مثل
  • فن­آوری­ های جدید در جنین شناسی
  • و همچنین چالش­های موجود در انجام اهدا

زمینه را برای حضور و تبادل نظر دانشمندان داخل و خارج و متخصصین رشته ­های مختلف علوم تولیدمثل فراهم آورده، نویدی را برای فعالیت­های چند رشته ه­ای تشخیص و درمان ناباروری فراهم می­نماید.

طراحی و برگزاری کارگاه های متعدد همزمان در یک روز قبل از برگزاری کنگره توسط متخصصین متعدد داخلی و خارجی از جمله کارگاه جراحی زنده آندومتریوز توسط دانشمند و جراح برجسته جناب آقای دکتر خزعلی از انجمن بین BSGE انگلیس در بیمارستان محب و همچنین و پخش همزمان آن در سالن رازی، و ارائه کارگاهای متعدد دیگر بین­ المللی زمینه را برای فراگیری و بحث و تبادل نظر علمی و عملی مخاطبان کنگره و پرداختن به موضوعاتی که امکان طرح آن مباحث در پانل های کنگره نیست، فراهم می­آورد. در این ارتباط دانشجویان رشته دکترای تولید مثل نیز در محفلی دوستانه با اعضای انجمن و بورد تولید مثل، مشکلات و موانع پیشرفت از جمله موضوع پروانه دار شدن رشته تولید مثل را دنبال خواهند نمود.

انجمن جنین­ شناسی در سال جاری تلاش نمود تا همچون کنگره­ های بین کشوری اروپایی ESHRE ، با جلب همکاری از انجمن‌های مرتبط از جمله انجمن علمی باروری و ناباروری، زمینه برگزاری یک کنگره سالیانه بزرگ کشوری و بین­ المللی در حوزه تولید مثل را فراهم نماید. اگر چه تصمیم گیری نهایی توسط آن انجمن به درازا کشید ولی از اینکه انجمن جنین‌شناسی توانست برای اولین بار در کشور، مجری دو دوره موفق برگزاری کنگره مشترک همزمان انجمن جنین ­شناسی و دانشگاه علوم پزشکی ایران در حوزه تولید مثل برخورد ببالد. سال جاری نیز دو کنگره تولید مثل و فرزند­آوری بصورت مشترک برگزار خواهد شد. به امید روزی که در ایران، به جای برگزاری کنگره­های متعدد سالیانه در هر حوزه­ای فقط یک کنگره عظیم ملی در هر سال تجربه شود.

با توجه به ورود به هفتمین سال تاسیس انجمن جنین شناسی و بیولوژی تولید مثل و اتمام دومین دوره فعالیت اعضای محترم هیئت مدیره منتخب، ترتیبی داده شده است تا انتخابات انجمن همزمان با کنگره و زیر نظر وزارت بهداشت، به صورت الکترونیکی برگزار شود. امیدواریم که مشارکت جمعی در برگزیدن هیئت مدیره‌ی فعال و توانمند را داشته باشیم.

همزمان با برگزاری کنگره، جشنواره برترین های حوزه تولید مثل با موضوع انتخاب و معرفی پیش­کسوتان و دانشمندان برتر و پایان نامه ­ها و مقالات برتر، و همچنین جشنواره تکتا با موضوع انتخاب بهترین عکس، نقاشی، پوستر و کاریکاتور علمی و هنری در زمینه تولید مثل برگزار خواهد شد.

همچنین کمپین حمایت از زوجین نابارور با مشارکت کلیه مراکز درمان ناباروری و حمایت سازمان­ها و ارگان­های مردم نهاد همزمان با کنگره برگزار می­شود. این کمپین به مدت یک هفته با همکاری صدا و سیما و سایر رسانه های شنیداری و اطلاع رسانی، ابعاد مختلف تشخیص و درمان ناباروری را به عموم خردم معرفی نموده، زمینه را برای مشاوره و راهنمایی رایگان زوج­های ناباروری که نگران عدم باروری و فرزند آوری خود هستند، فراهم خواهد نمود. ترتیبی داده شده است تا در سال جاری در جوار نمایشگاه دارو و تجهیزات مرتبط با حوزه تولید مثل، مراکز درمان ناباروری علاقمند بتوانند ضمن ارائه مشاوره به زوجین نابارور معرفی شده توسط کمپین،  فعالیت­های و دستاوردهای خود را به معرض دید علاقه‌مندان به پیشرفت­های تشخیص و درمان ناباروری عرضه نمایند.

مهلت ارسال آثار به چهارمین جشنواره برترین های حوزه تولید مثل در چهارمین کنگره بین المللی تولید مثل پایان اسفند ماه 1396 می باشد. مقالات پذیرش شده در چهارمین کنگره بین‌المللی تولیدمثل