چهارمین همایش بازرسی و ایمنی صنعتی بهمن 92

چهارمین همایش بازرسی و ایمنی صنعتی

چهارمین همایش بازرسی و ایمنی صنعتی

چهارمین همایش بازرسی و ایمنی صنعتی در تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ توسط شرکت هم اندیشان انرژی کیمیا و 3rd Conference on Safety and Inspection in Oil and Energy Industries در شهر تهران برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


اهداف همایش:

صنایع بالادستی و پایین دستی نفت، گاز، پتروشیمی، پالایش و پخش، نیروگاههای تولید برق و ... مملو از ماشین آلات کوچک و بزرگ صنعتی است. ماشین آلاتی که در کنار مزایای فراوان خود، پتانسیل خطر آفرینی را به همراه دارند. از این روست که هر از چندگاهی خبری از حوادث به وقوع پیوسته از یکی از واحدهای نفت و انرژی کشور به گوش میرسد و عزیزانی در این راه مصدوم میشوند. حوادث بسیار هزینه‌زا هستند. هزینه‌هایی که به روشنی دیده می‌شوند شامل خسارات وارده به نیروی کار، تجهیزات و محصول، بیکاری در زمان تغییرات، زمان بررسی، هزینة آموزشی جانشین‌ها و … است.
بازرسی و ایمنی علمی است که در پیشگیری از بروز حوادث در محیط کار به یاری انسان می‌شتابد و همواه در راستای حفاظت و حراست از نیروی کار و سرمایه گام بر می‌دارد. از این رو لازم است بازرسی و ایمنی را به صورت یک سرمایه گذاری با سود برگشتی زیاد چه از نظر اقتصادی و چه از نظر انسانی دانست و این گونه با آن برخورد می‌کنند. حوادث بسیار هزینه‌زا می‌باشند هزینه‌هایی که به روشنی دیده می‌شوند شامل خسارات وارده به تجهیزات و محصول، بیکاری در زمان تغییرات، زمان بررسی، هزینة آموزشی جانشین‌ها و … است.
شرکت هم اندیشان انرژی کیمیا از پیشتازان عرصه آگاهی، علوم و فناوریهای نوین در حوزه نفت، انرژی و صنایع مرتبط در کشور، با همکاری متخصصین و نخبگان صنعتی، در نظر دارد چهارمین همایش بازرسی و ایمنی صنعتی با نگاهی ویژه به صنایع نفت و انرژی را با هدف ایجاد نگاه ویژه در کشور به موضوع ایمنی و بازرسی و مطالعه علمی این حوزه را در تاریخ 10 بهمن 1392 برگزار نماید.


محورهای همایش:

- روشهای جدید بازرسی و ایمنی فنی و استقرار آن در صنایع نفت و انرژی
- ارزیابی ایمنی عملکرد تامین کنندگان در صنایع نفت و انرژی
- تحلیل خطر و نقش روشهای بازدارنده در تامین ایمنی صنایع نفت   و انرژی
- معرفی استانداردهای جدید در بازرسی و تامین ایمنی
- روشهای محاسبه هزینه های ناشی از حوادث صنعتی
- نقش مدیریت یکپارچه ایمنی در کاهش هزینه های مستقیم و غیر مستقیم در سطح ملی و مؤسسات
- نوآوری در حوزه تجهیزات جدید بازرسی و ایمنی صنعتی و فنی در داخل و خارج کشور
- معرفی شرایط عملیاتی غیر ایمن در صنایع نفت و انرژی و ارائه راهکار جهت حذف و تعدیل
- مطالعه موردی بازرسی های موفق / غیرموفق و نقش آنها در بازدارندگی از /ایجاد حوادث در صنایع نفت و انرژی
- روشهای بازرسی فنی تجهیزات مختلف در مراحل مختلف تولید، حمل، نصب، پیش راه اندازی،     بهره برداری،  تعمیرات دوره ای   و... )
- روش های بازرسی غیر مخرب ( NDT )
- اقتصاد ایمنی
- ایمنی و انرژیمقالات پذیرش شده در چهارمین همایش بازرسی و ایمنی صنعتی